Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Pacjenci, którzy posiadają wszczepione implanty, do momentu odsłonięcia ich z kości nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów higienizacyjnych, oprócz standardowej, codziennej higieny jamy ustnej. Jednak gdy dochodzimy do etapu odsłonięcia implantów, zamontowania łączników i osadzenia pracy protetycznej na implantach – Pacjent zaczyna ponosić odpowiedzialność za odpowiednią dbałość o nowe zęby. Jak dbać o implanty?

Prace oparte na implantach, a dokładniej tkanka dziąsłowo – kostna wymaga szczególnej troski. Okolice implantu należy oczyszczać dwa razy dziennie za pomocą odpowiednich ręcznych lub elektrycznych szczoteczek. Przestrzenie międzyzębowe należy nitkować co najmniej raz dziennie. Wspaniałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jest irygator, czyli urządzenie wyrzucające strumień wody pod dużym ciśnieniem. Gdy do takiego urządzenia dodamy płyn przeciwbakteryjny osiągniemy najlepsze efekty. Pacjenci nie dbający o higienę i czystość w jamie ustnej są narażeni na ryzyko zapalenia tkanek wokół implantu (PERIIMLANTITIS), które w zaawansowanej postaci prowadzić może do utraty wszczepionego implantu.

Obowiązkowa jest również kontrola w gabinecie stomatologicznym co 6 miesięcy. Lekarz wykona wówczas dokładne, pełne badanie i kontrolne zdjęcie RTG. Regularne kontrole są warunkiem gwarancji dotyczącej wszczepionych implantów.

Scroll to Top