ScrollToTop

USŁUGI

Endodoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja jest ciągle rozwijającą  się i doskonalącą dziedziną stomatologii. Jeszcze nie tak dawno „chore” zęby kwalifikowane były do usunięcia, obecnie możemy je leczyć. Mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej, chorej lub martwej miazgi z wnętrza zęba – z komory i systemu kanałów korzeniowych, poprzez mechaniczne i chemiczne opracowywanie, a następnie wypełnienie ich specjalnymi materiałami, które są obojętne dla tkanek zęba.

Leczenie kanałowe- jak wykonujemy zabieg?

Zabiegi te wykonywane są przy użyciu wysokiej klasy narzędzi rotacyjnych, w pełnej izolacji od dostępu śliny, aby skutek leczenia był efektywny i długotrwały. Stosujemy narzędzia ultradźwiękowe, których użycie wspomaga nie tylko działanie środków chemicznych używanych podczas leczenia, ale również umożliwia usunięcie starych, złamanych podczas wcześniejszego leczenia, narzędzi kanałowych, wkładów koronowo – korzeniowych, czy też  materiałów nieprecyzyjnie wypełniających kanały.

Taki zakres leczenia kanałowego jest możliwy przede wszystkim dzięki użyciu przez lekarza mikroskopu zabiegowego, który pozwala pod dużym powiększeniem zajrzeć do kanału korzeniowego i pod kontrolą wzroku przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe.

Dzięki leczeniu pod mikroskopem wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, dzisiaj z powodzeniem ratujemy. Warunek jest jeden, aby prawidłowo leczyć trzeba dobrze widzieć!

Zastosowanie mikroskopu umożliwia między innymi:

  • odnalezienie dodatkowych kanałów,
  • opracowanie  cienkich i zakrzywionych kanałów,
  • opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej,
  • pokonywanie niedrożności w kanale,
  • powtórne leczenie kanałowe,
  • leczenie perforacji wewnątrzkanałowej,
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanału.

Mikroskop Leica i Zeiss używany w MediClinic zapewniają najwyższą jakość leczenia kanałowego w sytuacji utrudnionego leczenia.  Jakość nieporównywalnie lepszą w stosunku do tradycyjnego leczenia.

Więcej na temat leczenia kanałowego oraz innych usług można znaleźć w zakładce porady.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki