ScrollToTop

Jakie są zalety elektrycznej szczoteczki do zębów?

Szczoteczki elektryczne na dobre zagościły w dzisiejszym świecie. Jest ogromna pula badań dowodzących ich skuteczności i wyższości nad szczoteczkami manualnymi. Jakie są zalety elektrycznej szczoteczki do zębów?

Pomimo z pozoru małej główki szczoteczki elektrycznej czyści ona niezwykle dokładnie. Wykonując ponad 8000 półobrotów na minutę jest nieporównywalnie szybsza od ludzkiej ręki. Poza tym, mała główka jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych ostatnich trzonowców. Czujnik siły nacisku chroni szyjki zębów od mechanicznego uszkodzenia, jak przy standardowym szczotkowaniu. Zatem przy używaniu szczoteczki elektrycznej znacznie zmniejszamy ryzyko odsłoniętych szyjek i nadwrażliwości.

Dodatkowo, jeśli wybierzemy szczoteczkę z funkcja polerowania zębów, osiągniemy efekt bielszych zębów. Wielu pacjentów mówi, że odkąd zaczęli stosować szczotki elektryczne mają bielsze zęby.

Szczoteczki dobrej jakości najczęściej powiadamiają nas sygnałem dźwiękowym o czasie, który upłynął od rozpoczęcia mycia, więc dokładnie wiemy, czy zalecane 2 minuty już minęły.

Podsumowując- obecnie już chyba tylko dentystom chce się myć zęby ręczną szczoteczką tak, aby uzyskać efekt jak dzięki szczoteczce elektrycznej.

Lekarze w MediClinic pomogą Państwu wybrać odpowiedni rodzaj szczoteczki elektrycznej z odpowiednią końcówką.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki