ScrollToTop

USŁUGI

Pedodoncja – stomatologia dziecięca

Dzieci jak zawsze, wymagają specjalnego podejścia i innego rodzaju opieki stomatologicznej.

Chcemy, żeby lubiły odwiedzać MediClinic, żeby czuły się u nas bezpiecznie i nie bały się dentysty- w końcu są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w wyjątkowy sposób. Staramy się, aby nowoczesna technika pomogła nam  zagwarantować dobre samopoczucie małego pacjenta bez względu na stopień skomplikowania zabiegu. Bezbolesne leczenie dla dzieci to podstawa budowania zaufania. W MediClinic stosujemy “znieczulenie “przed znieczuleniem, żeby dzieci miały jak największy komfort. Dentysta z podejściem do dzieci zdarza sie rzadko, dlatego polecamy sprawdzić nas na tym polu.

Dlaczego dzieci lubią do nas przychodzić?

W trakcie wizyty adaptacyjnej , jeśli mały pacjent wyraża chęć i odwagę- połączonej od razu z przeglądem zębów, dziecko poznaje otoczenie i pracowników. Oswajanie z aparaturą i fotelem ma również formę zabawy, aby przyszłe zabiegi nie budziły obaw w małym pacjencie. Podczas tej wizyty zwracamy uwagę na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, czyli lakierowanie zębów preparatami z fluorem, które wzmacniają szkliwo zęba. Kolejnym zabiegiem jest lakowanie, czyli wypełnienie specjalnym preparatem szczelin w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstanie próchnicy.

Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, konieczne staje się leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe. Ich szeroka gama zaspokoi nawet najbardziej wymagającego małego pacjenta.

Już dziś zapewnij dziecku opiekę stomatologiczną, aby mogło w przyszłości cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem. A my dołożymy wszelkich starań, aby mały pacjent potraktował wizytę u nas jak dobrą zabawę i wychodził od nas nie tylko ze zdrowymi zębami, ale również z dobrymi wspomnieniami, pozytywnie nastawiony do kolejnych wizyt.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki