ScrollToTop

USŁUGI

Pedodoncja – stomatologia dziecięca

Dzieci jak zawsze, wymagają specjalnego podejścia i innego rodzaju opieki stomatologicznej.

Stomatologia dziecięca w MediClinic

Chcemy, żeby lubiły odwiedzać MediClinic, żeby czuły się u nas bezpiecznie i nie bały się dentysty- w końcu są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w wyjątkowy sposób. Staramy się, aby nowoczesna technika pomogła nam  zagwarantować dobre samopoczucie małego pacjenta bez względu na stopień skomplikowania zabiegu. Bezbolesne leczenie dla dzieci to podstawa budowania zaufania. W MediClinic stosujemy “znieczulenie “przed znieczuleniem, żeby dzieci miały jak największy komfort. Dentysta z podejściem do dzieci zdarza sie rzadko, dlatego polecamy sprawdzić nas na tym polu. Stomatologia dziecięca jest dla nas tak samo ważna jak podejście do dorosłych pacjentów.

Dlaczego dzieci lubią do nas przychodzić?

W trakcie wizyty adaptacyjnej , jeśli mały pacjent wyraża chęć i odwagę- połączonej od razu z przeglądem zębów, dziecko poznaje otoczenie i pracowników. Oswajanie z aparaturą i fotelem ma również formę zabawy, aby przyszłe zabiegi nie budziły obaw w małym pacjencie. Podczas tej wizyty zwracamy uwagę na prawidłowy dobór past, szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, czyli lakierowanie zębów preparatami z fluorem, które wzmacniają szkliwo zęba. Kolejnym zabiegiem jest lakowanie, czyli wypełnienie specjalnym preparatem szczelin w zębach, co uniemożliwia dostawanie się tam resztek pokarmu i rozwój bakterii, a tym samym redukuje powstanie próchnicy.

Gdy jednak na zabieg lakowania jest już za późno, konieczne staje się leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach, możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe. Ich szeroka gama zaspokoi nawet najbardziej wymagającego małego pacjenta.

Stomatologia dziecięca może być przyjemna

Już dziś zapewnij dziecku opiekę stomatologiczną, aby mogło w przyszłości cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem. A my dołożymy wszelkich starań, aby mały pacjent potraktował wizytę u nas jak dobrą zabawę i wychodził od nas nie tylko ze zdrowymi zębami, ale również z dobrymi wspomnieniami, pozytywnie nastawiony do kolejnych wizyt.

Więcej informacji na temat naszych usług można znaleźć w zakładce porady oraz porady.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki