ScrollToTop

USŁUGI

Protetyka

Protetyka to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii. W ostatnim dziesięcioleciu poczyniono tak istotny krok naprzód w rekonstrukcji i przywracaniu wyglądu i funkcji uzębienia, że dzisiejsza protetyka zasadniczo odbiega od klasycznego wykonywania protez. Dzięki ewolucji w dziedzinie techniki i materiałów w MediClinic jesteśmy w stanie z równym powodzeniem odbudować utracone zęby, ich fragmenty czy całkowicie bezzębne szczęki. Naczelną zasadą w protetycznym leczeniu jest odbudowa kompletnego łuku zębowego. Z dumą możemy powiedzieć, że dzięki stałemu pogłębianiu wiedzy osiągamy wspaniałe efekty w protetyce i implantoprotetyce. W codziennej praktyce współpracujemy z najbardziej doświadczonymi technikami dentystycznymi, którzy traktują swoją pracę jako pasję. Protetyka to wymagająca dziedzina, w której dzięki ścisłej współpracy technika z lekarzem  możliwa jest odbudowa zębów poprzez rozmaite konstrukcje. Aby dobrze wykonać pracę protetyczną potrzeba czasu, zaangażowania i doświadczenia.

Dokładnie wykonane prace, po sprawdzeniu  w laboratorium przez techników i  dopasowaniu są osadzane w jamie ustnej pacjenta na lata.

Rodzaje uzupełnień protetycznych:

Licówki ceramiczne- trwałe i piękne..


Licówki ceramiczne to absolutnie unikalne pod względem trwałości i estetyki, ultracieńkie nakładki z porcelany. Dzięki specjalnym cementom po naklejeniu ich na zęby pozostają tam nawet do 10 lat bez śladów zużycia. Wskazania do ich wykorzystania to wszystkie sytuacje, kiedy pacjenci nie akceptują kształtu czy koloru własnych zębów. To naprawdę wspaniała możliwość by zacząć się uśmiechać bez zahamowań.

Korony i wkłady koronowo korzeniowe.

Niekiedy, żeby rozpocząć pracę nad wykonaniem korony protetycznej, droga do wykonania tego rodzaju uzupełnienia poprzedzona jest wykonaniem wkładów koronowo korzeniowych odbudowywanego zęba.

Wkłady koronowo – korzeniowe

Zęby po leczeniu kanałowym często wymagają „zbudowania” bazy, na której będzie mogła być osadzona praca protetyczna . Aby osiągnąć właściwe przygotowanie i wzmocnienie zęba do wyleczonych wcześniej kanałów montowane są wkłady koronowo-korzeniowe.
Wkłady wykonywane są z metalu, ceramiki i włókien szklanych.

Obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem są wkłady z włókien szklanych ponieważ są estetyczne, w kanale pracują podobnie jak własna tkanka zęba. Są wklejane podczas jednej wizyty pacjenta w gabinecie.

Oczywiście proponowane rozwiązanie jest zawsze dostosowywane do sytuacji i wybierane indywidualnie dla pacjenta.

Korony

W przypadku zębów osłabionych dużą ilością wypełnień lub w innych sytuacjach uniemożliwiających zaproponowanie leczenia zachowawczego metodą z wyboru są korony.  Przygotowanie zęba do zabezpieczenia koroną protetyczną wiąże się z koniecznością oszlifowania go w celu stworzenia miejsca dla tworzywa uzupełnienia.

Profesjonalne korony protetyczne wykonywane sa przy użyciu różnych technik. Mogą to być:

Czy dobre korony protetyczne to tylko jeden rodzaj?- otóż nie. Korony i mosty mogą być wykonywane w różnej technologii. Może być to:

– porcelana napalona na metal (złoto lub metal nieszlachetny) – konstrukcja bardzo bezpieczna i sprawdzona, jednakże brak przepuszczalności światła przez część metalową ogranicza możliwość pełnego odtworzenia cech naturalnego zęba jak przezierności i cieniowanie.

– ceramika bez podbudowy metalowej, która zapewnia wysokie walory estetyczne, dzięki możliwości odtworzenia naturalnych cech zęba np. głębię koloru, przezierność brzegu siecznego. Korony te mogą być zastosowane na zęby żywe lub martwe. Stosując korony pełnoceramiczne na zęby martwe, obligatoryjnie wzmacniamy je wkładami koronowo-korzeniowymi z włókna szklanego.
Zastosowanie ceramiki bezmetalowej eliminuje ryzyko coraz częstszych uczuleń na jony metali .

Do koron bez podbudowy metalowej, czyli pełnoceramicznych zaliczamy miedzy innymi:

  • Korony Cercon
  • Korony Procera
  • Korony Lava
  • Korony E-max

Korony pełnoceramiczne Cercon

Najnowocześniejszy system bezmetalowej ceramiki cyrkonowej wykonanej w oparciu o technologię CAD/CAM. Technologia wykonania prac opiera się na komputerowym skanowaniu i obróbce specjalnego materiału ceramicznego. Należy zaznaczyć, że zalety i charakterystyka prac wykonanych z systemu CERCON są trudne do porównania gdyż poprzednie materiały stosowane w laboratoriach nie dorównują nawet po części, możliwościom jakie oferuje ta technologia.

Korony pełnoceramiczne Procera

Procera również wykorzystuje koncepcję CAD/CAM .
Korona taka składa się czapeczki wykonanej z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości, na którą napala się licującą porcelanę. Producenci Procera All Ceram zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek z gęsto spiekanego tlenku glinu.

Korony pełnoceramiczne IPS E-max

IPS E-max to nowy rodzaj porcelany  do prac pełnoceramicznych. Jest to system oparty na ceramice dwukrzemowo-litowej,  idealnej w przypadku uzupełnień w obrębie pojedynczych zębów jak również mostów trzypunktowych odbudowujących brak pojedynczego zęba. Jej innowacyjność zapewnia wyjątkową estetykę i 2.5 do 3 razy większą wytrzymałość mechaniczną w porównaniu z innymi rodzajami ceramiki. Umożliwia to wykonanie w pełni wytrzymałej , niezmiernie delikatnej i finezyjnej pracy nawet o grubości 0.3 mm.

Uzupełnienia tego rodzaju mają również zastosowanie w przypadku bardzo przebarwionego zęba filarowego, lub tytanowego łącznika implantu. Po przekazaniu do laboratorium technicznego  szczegółowej informacji o stopniu przebarwienia zęba filarowego zostanie dobrany materiał o odpowiedniej barwie i stopniu krycia, co w efekcie końcowym spowoduje zamaskowanie filaru i uzyskanie bezkompromisowej estetyki uzupełnienia.

Dodatkowym atutem ceramiki IPS e.max jest  twardość i ścieralność materiału zbliżona do szkliwa – co w przeciwieństwie do wysokotopliwej ceramiki apatytowej minimalizuje abrazyjność pomiędzy uzupełnieniem i tkankami zębów własnych.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki