Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Szczoteczki elektryczne na dobre zagościły w dzisiejszym świecie. Jest ogromna pula badań dowodzących ich skuteczności i wyższości nad szczoteczkami manualnymi. Jakie są zalety elektrycznej szczoteczki do zębów?

Pomimo z pozoru małej główki szczoteczki elektrycznej czyści ona niezwykle dokładnie. Wykonując ponad 8000 półobrotów na minutę jest nieporównywalnie szybsza od ludzkiej ręki. Poza tym, mała główka jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych ostatnich trzonowców. Czujnik siły nacisku chroni szyjki zębów od mechanicznego uszkodzenia, jak przy standardowym szczotkowaniu. Zatem przy używaniu szczoteczki elektrycznej znacznie zmniejszamy ryzyko odsłoniętych szyjek i nadwrażliwości.

Dodatkowo, jeśli wybierzemy szczoteczkę z funkcja polerowania zębów, osiągniemy efekt bielszych zębów. Wielu pacjentów mówi, że odkąd zaczęli stosować szczotki elektryczne mają bielsze zęby.

Szczoteczki dobrej jakości najczęściej powiadamiają nas sygnałem dźwiękowym o czasie, który upłynął od rozpoczęcia mycia, więc dokładnie wiemy, czy zalecane 2 minuty już minęły.

Podsumowując- obecnie już chyba tylko dentystom chce się myć zęby ręczną szczoteczką tak, aby uzyskać efekt jak dzięki szczoteczce elektrycznej.

Lekarze w Medi Clinic pomogą Państwu wybrać odpowiedni rodzaj szczoteczki elektrycznej z odpowiednią końcówką.

Scroll to Top