Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Stomatologia zachowawcza​

Medi-Clinic

stomatologia zachowawcza
próchnica zębów leczenie
inlay onlay

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem skutków próchnicy, czyli ubytków tkanek twardych zębów oraz profilaktyką. W jej zakresie leżą podstawowe i najważniejsze zabiegi jak piaskowanie, skaling, lakierowanie i inne.​

Stomatologia zachowawcza w Medi Clinic

Zacznijmy od profilaktyki. Jeżeli będziemy poprawnie zapobiegać próchnicy, nie będziemy musieli leczyć jej skutków. W Medi Clinic zwracamy zatem uwagę na rozmowę i poinstruowanie naszych pacjentów co mogą robić, lub co poprawić w higienie, aby wyeliminować lub zmniejszyć częstość występowania ubytków. Bo niby wszystko wiadomo, a jednak… I właśnie to „jednak” wyjaśnimy my.

Próchnica – najczęstsza choroba w stomatologii

Próchnica jest chorobą dotyczącą większości z nas. Większe lub mniejsze problemy z tą chorobą bakteryjną dotyczą ponad 80% społeczeństwa. Skutkami próchnicy są ubytki twardych tkanek zęba. Dziś najczęściej uzupełnia się je nowoczesnymi światłoutwardzalnymi materiałami kompozytowymi.
Zabiegi nie są uciążliwe dla pacjentów ze względu na stosowane w Medi Clinic dobrych środków do znieczulenia miejscowego.

Uzupełnienia ubytków w zębach

W Medi Clinic wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały kompozytowe do wypełnień ubytków tkanek zęba. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów, dając piękny efekt estetyczny. O ich nowoczesności świadczy także cecha zmniejszonego tzw. „skurczu polimeryzacyjnego”, dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji nie ma podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach plomby). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to kolejna cecha zwiększająca ich trwałość. Kompozyty hybrydowe mają też podwyższoną odporność mechaniczną, co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień. Stosujemy też najnowocześniejsze, wielowarstwowe kompozyty do estetycznych, niewidocznych wypełnień i rekonstrukcji.

Inlay – Onlay

Rodzaj wypełnienia odbudowujący znacznie zniszczoną koronę zęba. Jest to najlepsze rozwiązanie kiedy zniszczenie jest większe lub równe 50 % zęba. Doskonała alternatywa dla rozległych plomb. Cechą tego rozwiązania jest wyjątkowa szczelność, trwałość i estetyka. Dzięki temu, że są wykonywane w pracowni dentystycznej są trwalsze niż rozległe wypełnienia budowane z kliku lub kilkunastu warstw w gabinecie stomatologicznym. Ciekawostką jest fakt, że dentyści właśnie tak leczą swoje własne zęby. Onleye wykonujemy z ceramiki oraz materiału podobnego do wypełnień – kompozytu.

Jak wygląda wizyta?

  1. Na pierwszej wizycie, dużo czasu poświęcamy obszernemu omówieniu stanu jamy ustnej oraz przeprowadzeniu badania.
  2. Po dokładnym badaniu przedstawiamy indywidualny plan leczenia dopasowany do Twoich możliwości i oczekiwań. Przy rozległych zniszczeniach struktury zęba rozwiązaniem, które proponujemy pacjentom są również inleye i onleye kompozytowe lub ceramiczne.

Więcej informacji na temat usług przeprowadzanych przez Medi Clinic można znaleźć w zakładce Blog.

Scroll to Top