ScrollToTop

USŁUGI

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem skutków próchnicy, czyli ubytków tkanek twardych zębów, oraz profilaktyką.
Zacznijmy od profilaktyki. Jeżeli będziemy poprawnie zapobiegać próchnicy, nie będziemy musieli leczyć jej skutków.
W MediClinic zwracamy zatem uwagę na rozmowę i poinstruowanie naszych pacjentów co mogą robić, lub co poprawić w higienie, aby wyeliminować lub zmniejszyć częstość występowania ubytków. Bo niby wszystko wiadomo, a jednak… I właśnie to „jednak” wyjaśnimy my.

Próchnica natomiast jest chorobą dotyczącą większości z nas. Większe lub mniejsze problemy z tą chorobą bakteryjną dotyczą ponad 80% społeczeństwa. Skutkami próchnicy są ubytki twardych tkanek zęba. Dziś najczęściej uzupełnia się je nowoczesnymi światłoutwardzalnymi materiałami kompozytowymi.
Zabiegi nie są uciążliwe dla pacjentów ze względu na stosowane w MediClinic dobrych środków do znieczulenia miejscowego.

W MediClinic wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały kompozytowe do wypełnień ubytków tkanek zęba. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów, dając piękny efekt estetyczny. O ich nowoczesności świadczy także cecha zmniejszonego tzw. „skurczu polimeryzacyjnego”, dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji nie ma podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach plomby). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to kolejna cecha zwiększająca ich trwałość. Kompozyty hybrydowe mają też podwyższoną odporność mechaniczną, co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień.

Stosujemy też najnowocześniejsze, wielowarstwowe kompozyty do estetycznych, niewidocznych wypełnień i rekonstrukcji.
Staramy się, żeby Twoja wizyta mogła przebiegać w miłej a jednocześnie w pełni profesjonalnej atmosferze. Zawsze dużo czasu poświęcamy obszernemu omówieniu stanu jamy ustnej. Po dokładnym badaniu przedstawiamy indywidualny plan leczenia dopasowany do Twoich możliwości i oczekiwań.
Przy rozległych zniszczeniach struktury zęba rozwiązaniem, które proponujemy pacjentom są również inleye i onleye kompozytowe lub ceramiczne.

Inlay – Onlay

Rodzaj wypełnienia odbudowujący znacznie zniszczoną koronę zęba. Jest to najlepsze rozwiązanie kiedy zniszczenie jest większe lub równe 50 % zęba. Doskonała alternatywa dla rozległych plomb. Cechą tego rozwiązania jest wyjątkowa szczelność, trwałość i estetyka. Dzięki temu, że są wykonywane w pracowni dentystycznej są trwalsze niż rozległe wypełnienia budowane z kliku lub kilkunastu warstw w gabinecie stomatologicznym. Ciekawostką jest fakt, że dentyści właśnie tak leczą swoje własne zęby. Onleye wykonujemy z ceramiki oraz materiału podobnego do wypełnień – kompozytu.

MEDI-CLINIC SP. Z.O.O.

ul. Łączności 35, 05-552 Łazy

k. Magdalenki