+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Blog

Czytaj więcej

cropped-Medi-clinic-logo-PNG_v2.png

Czy licówki zmieniają kolor?

Licówki zakładane są w gabinetach stomatologicznych przez dentystów. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. Licówki są wykonane z różnych materiałów. Różnią się więc one między sobą pewnymi właściwościami- na przykład odpornością na przebarwienia.

Czytaj więcej >>

Licówki – sposób na piękne zęby

Jeśli marzy Ci się piękny uśmiech, licówki mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Dzięki możliwością, które oferuje stomatologia estetyczna, możesz osiągnąć wymarzony uśmiech w bardzo łatwy sposób i przede wszystkim – szybko.

Czytaj więcej >>

Bonding

Określenie bondingu jest stosunkowo nowe w słowniku stomatologicznym, nie jest jednak żadnego rodzaju rewolucją. Stosowany od dawna w specjalistycznych gabinetach, bonding polega na estetycznym nałożeniu materiału kompozytowego tak, aby uzyskać optycznie efekt śnieżnej, jednorodnej bieli.

Czytaj więcej >>

Korona tymczasowa

Korony są niezbędne podczas wykonywania prac protetycznych na zębach. Oszlifowane zęby, jeśli są żywe, byłyby bardzo wrażliwe na każdy rodzaj pokarmu, napojów, nawet powietrza.

Czytaj więcej >>

Inley – puzzel do zęba

Inleye to uzupełnienia wykonywane w sytuacji, gdy zniszczenie własnego zęba jest na tyle rozległe, że zrobienie w nim plomby narażałoby go na pęknięcie. W takich sytuacjach inleye/onleye są najlepszym rozwiązaniem.

Czytaj więcej >>

Wybielanie nakładkami z żelem

Wybielanie nakładkowe to bezpieczna, od wielu lat stosowana metoda wybielania zębów. Na pierwszej wizycie dentysta sprawdzi stan zębów, skontroluje okolice szyjek zębowych, które mogą u niektórych stać się silnie wrażliwe.

Czytaj więcej >>

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami staje się chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Coraz więcej pacjentów boryka się z tym problemem, a czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy, słyszy taką diagnozę od dentysty na wizycie kontrolnej.

Czytaj więcej >>

Zjadam swoje zęby!…

Coraz więcej ludzi zauważa, że z biegiem lat ich zęby zmieniają swój wygląd. Przeglądając się w lustrze, na zdjęciach, porównując swój wizerunek sprzed kilku lat, obserwują, że zęby stają się krótsze.

Czytaj więcej >>

Nadwrażliwość

Gdy zostaje odsłonięta wewnętrzna tkanka zęba – zębina, powstaje bezpośrednie połączenie jamy ustnej z zewnętrzną częścią – miazgą zęba, przez kanaliki zębiny. Efektem jest przeszywający, piorunujący, krótkotrwały ból.

Czytaj więcej >>

Jak dbać o implanty?

Gdy dochodzimy do etapu odsłonięcia implantów, zamontowania łączników i osadzenia pracy protetycznej na implantach – Pacjent zaczyna ponosić odpowiedzialność za odpowiednią dbałość o nowe zęby.

Czytaj więcej >>

Jaka pasta dla dorosłych?

Pasta do zębów jest jednym z podstawowych produktów do higieny jamy ustnej. Wybór odpowiedniej pasty jest istotny dla zachowania zdrowia jamy ustnej oraz zapobiegania chorobom zębów i dziąseł.

Czytaj więcej >>

Jaka pasta do zębów dla dzieci?

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat. Właściwy dobór pasty do zębów dla dzieci ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowych i mocnych zębów, a także zapobiegania chorobom jamy ustnej.

Czytaj więcej >>

Jak dbać o higienę zębów u dzieci?

Warto poznać najlepsze sposoby na dbanie o higienę zębów u dzieci, w tym odpowiednie metody mycia zębów i regularne wizyty u dentysty. Poznaj proste sposoby, które pomogą Twojemu dziecku utrzymać zdrowe i piękne zęby na długie lata!

Czytaj więcej >>

Techniki mycia zębów u dzieci

Ponieważ dzieci nie mają w pełni rozwiniętych zdolności manualnych, nie potrafią wystarczająco dobrze same wyszczotkować swoich zębów. Dlatego zalecamy, żeby rodzice NADZOROWALI dzieci przy szczotkowaniu, a potem PONOWNIE SAMI wyszczotkowali dzieciom zęby.

Czytaj więcej >>

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to powszechna choroba jamy ustnej, która może prowadzić do poważnych problemów z zębami i dziąsłami. Dowiedz się, jak zapobiec poważnym konsekwencjom zapalenia dziąseł i utrzymać zdrowe zęby i dziąsła przez całe życie.

Czytaj więcej >>

Piaskowanie

Piaskowanie to skuteczna i popularna metoda czyszczenia zębów, która pozwala na usunięcie kamienia nazębnego i osadów z powierzchni zębów.

Czytaj więcej >>

Skaling

Skaling to profesjonalna metoda usuwania kamienia nazębnego, która może pomóc w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł. Metod usuwania kamienia jest kilka.

Czytaj więcej >>
Scroll to Top