+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

licówki
korony pełnoceramiczne
wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii, który dba o to, by nasze zęby wyglądały estetycznie. Najczęściej wykonuje się w tym zakresie wybielanie, piaskowanie oraz zakładanie licówek lub koron protetycznych w celu poprawy ich kształtu czy koloru. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie są zadowoleni ze swoje uśmiechu.

Inlay – Onlay- – “nowoczesna plomba”

Rodzaj wypełnienia odbudowujący znacznie zniszczoną koronę zęba. Jest to najlepsze rozwiązanie kiedy zniszczenie jest większe lub równe 50 % zęba. Wspaniała alternatywa dla rozległych wypełnień. Cechą tego rozwiązania jest wyjątkowa szczelność, trwałość i estetyka. Dzięki temu, że są wykonywane w pracowni dentystycznej są trwalsze niż rozległe wypełnienia budowane z kliku lub kilkunastu warstw w gabinecie stomatologicznym. Ciekawostką jest fakt, że dentyści właśnie tak leczą swoje własne zęby. Onleye wykonujemy z ceramiki oraz materiału podobnego do wypełnień –kompozytu.

Metamorfozy przy użyciu licówek porcelanowych.

W przypadku konieczności wykonania skomplikowanych zmian kształtu, wielkości, koloru zębów, odbudowy startych brzegów siecznych i rozległych przebarwień wykonujemy licówki porcelanowe. Pokrywają one wyłącznie przednią (widoczną) powierzchnię zęba w związku z tym wymagają tylko niewielkiego opracowania zęba. Ta technika pozwala na uzyskanie pięknych, równych, białych zębów a efekt jest trwały. Dzięki licówkom możliwa jest również zmiana kształtu zębów, zamknięcie szpar między zębami a także wydłużenie patologicznie startych zębów. Licówki najczęściej wykonywane są z porcelany, co zapewnia trwałość i piękną estetykę. Trwałe licówki to trudna sztuka, dlatego nasi lekarze poświęcają wiele czasu na dokładną diagnostykę i planowanie. Pacjenci chcący posiadać trwałe i piękne licówki muszą poddać się procesowi planowania bez pominięcia tego ważnego etapu.
Dla pacjentów liczących na piękny uśmiech, ale jednocześnie potrzebujących rozwiązania tańszego niz licówki pełnoceramiczne, w ofercie Medi Clinic lekarze mogą zaproponować Państwu również licówki kompozytowe. Profesjonalnie wykonane w laboratoriach protetycznych są  ciekawą alternatywą.
Najnowocześniejszy system bezmetalowej ceramiki cyrkonowej wykonanej w oparciu o technologię CAD/CAM. Technologia wykonania prac opiera się na komputerowym skanowaniu i obróbce specjalnego materiału ceramicznego. Należy zaznaczyć, że zalety i charakterystyka prac wykonanych z systemu CERCON są trudne do porównania gdyż poprzednie materiały stosowane w laboratoriach nie dorównują nawet po części, możliwościom jakie oferuje ta technologia.

Korony pełnoceramiczne Procera

Procera również wykorzystuje koncepcję CAD/CAM .
Korona taka składa się czapeczki wykonanej z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości, na którą napala się licującą porcelanę. Producenci Procera All Ceram zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek z gęsto spiekanego tlenku glinu.

Korony pełnoceramiczne E-max- najlepsza porcelana?

Obecnie korony i mosty wykonywane przy użyciu  ceramiki systemu E-max są uważane za jedne z najbardziej estetycznych i wytrzymałych uzupełnień pełnoceramicznych. Odbudowy protetyczne wykonane z tego materiału są w stanie zagwarantować długotrwałe i stałe efekty leczenia ze względu na swoje wspaniałe właściwości biokompatybilności z tkankami miękkimi i obojętność materiału. Indywidualna  podbudowa pracy gwarantuje szczelność i idealne przyleganie do filaru w ustach pacjenta. Na tak przygotowanej podbudowie warstwowo nanoszona jest porcelana odwzorowująca wszystkie elementy i kształty struktury zęba tak, że gotowa praca jest wiernym odwzorowaniem natury. Jednocześnie pomimo wrażenia kruchości i delikatności wykonanej pracy, system E-max oferuje jeden z najtrwalszych i najtwardszych rodzajów porcelany protetycznej. Wykonywane prace mogą być zarówno osadzane na własnych zębach filarowych pacjenta, jak i na wszczepionych implantach.

Stomatologia estetyczna to również wybielanie zębów.

W Medi Clinic proponujemy Państwu rozwiązanie indywidualnie dobrane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Oferujemy wybielanie metodą nakładkową, która daje stabilne, długotrwałe efekty, oraz wybielanie w gabinecie stomatologicznym przeprowadzane przez wykwalifikowaną higienistkę. Profesjonalny dobór metody z dokładnym wyjaśnieniem procedur zawsze przeprowadzany jest przez lekarza.

Scroll to Top