Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Leczenie kanałowe – Łazy

Medi-Clinic

leczenie kanałowe
leczenie endodontyczne
leczenie zęba pod mikroskopem

Endodoncja jest ciągle rozwijającą się i doskonalącą dziedziną stomatologii. Jeszcze nie tak dawno „chore” zęby kwalifikowane były do usunięcia, obecnie możemy je leczyć. Mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej, chorej lub martwej miazgi z wnętrza zęba – z komory i systemu kanałów korzeniowych, poprzez mechaniczne i chemiczne opracowywanie, a następnie wypełnienie ich specjalnymi materiałami, które są obojętne dla tkanek zęba.

Wykonujemy leczenie kanałowe w Łazach. To procedura stomatologiczna mająca na celu ratowanie zębów, które są zakażone lub uszkodzone. Zakażenie miazgi zęba – będącej wewnętrzną częścią zęba – może spowodować silny ból i stan zapalny. Leczenie kanałowe jest podejmowane w celu wyeliminowania tego bólu, zachowania zęba i przywrócenia zdrowia jamie ustnej pacjenta. Procedura leczenia kanałowego polega na otwarciu zęba, usunięciu zakażonej miazgi oraz dokładnym wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu kanałów korzeniowych. Następnie wypełnia się je specjalnym materiałem, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Ostatecznie, ząb jest odbudowywany za pomocą plomby lub korony, aby przywrócić jego funkcję i integralność strukturalną. Nasz gabinet mieści się w Łazach, jednakże przyjmujemy pacjentów z Warszawy, Piaseczna, Nadarzyna czy Tarczyna. Leczenie kanałowe przeprowadzamy zarówno u młodzieży, jak i dorosłych.

Jednowizytowe leczenie kanałowe zębów

Oferujemy jednowizytowe leczenie kanałowe, które obejmuje różne rodzaje zębów – niezależnie od ich położenia lub złożoności przypadku. Dzięki zaawansowanej technologii oraz doświadczonemu personelowi medycznemu jesteśmy w stanie zapewnić leczenie, które pozwala pacjentom zaoszczędzić czas, a przy tym minimalizuje dyskomfort.

Korzyści wynikające z leczenia kanałowego na jednej wizycie:

 • skrócony czas leczenia – unikamy kilku wizyt, dzięki czemu pacjenci oszczędzają czas i energię;
 • wysoka skuteczność – dzięki zaawansowanym narzędziom i technologii, jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić i zdezynfekować kanały korzeniowe, eliminując źródło bólu i zakażenia;
 • komfort pacjenta – minimalizacja liczby wizyt oraz precyzyjne podejście do leczenia sprawiają, że procedura jest mniej inwazyjna i bardziej komfortowa dla pacjentów;
 • odbudowa zęba – po zakończeniu leczenia kanałowego, ząb jest odbudowywany, przywracając jego strukturę i właściwości.

Leczenie kanałowe dzieci i dorosłych w sedacji podtlenkiem

W naszym gabinecie zapiszą się Państwo na leczenie kanałowe dzieci i dorosłych w sedacji podtlenkiem. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom spokojnej i komfortowej atmosfery podczas zabiegu. Niezależnie od wieku pacjenta, leczenie kanałowe w sedacji podtlenkiem może być doskonałym rozwiązaniem, jeśli istnieją obawy lub niepokój związany z tego typu zabiegiem. Wykonujemy go w przypadku standardowego leczenia oraz przed planowanymi czynnościami z zakresu stomatologii estetycznej lub protetyki. Nasz doświadczony zespół specjalistów jest gotów zadbać o zdrowie jamy ustnej i komfort pacjenta.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zabiegi leczenia kanałowego wykonywane są przy użyciu wysokiej klasy narzędzi rotacyjnych, w pełnej izolacji od dostępu śliny, aby skutek leczenia był efektywny i długotrwały. Stosujemy narzędzia ultradźwiękowe, których użycie wspomaga nie tylko działanie środków chemicznych używanych podczas leczenia, ale również umożliwia usunięcie starych, złamanych podczas wcześniejszego leczenia, narzędzi kanałowych, wkładów koronowo – korzeniowych czy też materiałów nieprecyzyjnie wypełniających kanały.

Taki zakres leczenia kanałowego jest możliwy przede wszystkim dzięki użyciu przez lekarza mikroskopu zabiegowego, który pozwala pod dużym powiększeniem zajrzeć do kanału korzeniowego i pod kontrolą wzroku przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe.

Dzięki leczeniu pod mikroskopem wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, dzisiaj z powodzeniem ratujemy. Warunek jest jeden, aby prawidłowo leczyć, trzeba dobrze widzieć!

Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu jest nowoczesną techniką zapewniającą wysoką precyzję. Wykorzystanie mikroskopu umożliwia lepszą wizualizację struktury zęba i kanałów korzeniowych, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności leczenia.

 Zastosowanie mikroskopu umożliwia między innymi:

 • odnalezienie dodatkowych kanałów,
 • opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów,
 • opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej,
 • pokonywanie niedrożności w kanale,
 • powtórne leczenie kanałowe,
 • leczenie perforacji wewnątrzkanałowej,
 • usuwanie złamanych narzędzi z kanału.

Mikroskop Leica i Zeiss używany w Medi Clinic zapewniają najwyższą jakość leczenia kanałowego w sytuacji utrudnionego leczenia.  Jakość nieporównywalnie lepszą w stosunku do tradycyjnego leczenia.

Jak wygląda leczenie endodntyczne?

 1. Leczenie rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, w trakcie której przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem, a także wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie. Lekarz dokonuje oceny stanu zębów oraz informuje pacjenta o przewidywanym przebiegu i kosztach leczenia.
 2. Kolejna wizyta to właściwe leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pacjent otrzymuje znieczulenie, a lekarz rozwierca ząb, usuwa zniszczone tkanki a następnie dokładnie wypełnia kanały korzeniowe i uszczelnia je.
 3. Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa martwego zęba z zastosowaniem odpowiednio dobranej metody.

Więcej informacji na temat usług przeprowadzanych przez Medi Clinic można znaleźć w zakładce Blog.

Scroll to Top