+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Endodoncja - leczenie kanałowe pod mikroskopem

cropped-Medi-clinic-logo-PNG_v2.png

leczenie kanałowe
leczenie endodontyczne
leczenie zęba pod mikroskopem

Endodoncja jest ciągle rozwijającą się i doskonalącą dziedziną stomatologii. Jeszcze nie tak dawno „chore” zęby kwalifikowane były do usunięcia, obecnie możemy je leczyć. Mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej, chorej lub martwej miazgi z wnętrza zęba – z komory i systemu kanałów korzeniowych, poprzez mechaniczne i chemiczne opracowywanie, a następnie wypełnienie ich specjalnymi materiałami, które są obojętne dla tkanek zęba.

Leczenie kanałowe- jak wykonujemy zabieg?

Zabiegi te wykonywane są przy użyciu wysokiej klasy narzędzi rotacyjnych, w pełnej izolacji od dostępu śliny, aby skutek leczenia był efektywny i długotrwały. Stosujemy narzędzia ultradźwiękowe, których użycie wspomaga nie tylko działanie środków chemicznych używanych podczas leczenia, ale również umożliwia usunięcie starych, złamanych podczas wcześniejszego leczenia, narzędzi kanałowych, wkładów koronowo – korzeniowych, czy też materiałów nieprecyzyjnie wypełniających kanały.

Taki zakres leczenia kanałowego jest możliwy przede wszystkim dzięki użyciu przez lekarza mikroskopu zabiegowego, który pozwala pod dużym powiększeniem zajrzeć do kanału korzeniowego i pod kontrolą wzroku przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe.

Dzięki leczeniu pod mikroskopem wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, dzisiaj z powodzeniem ratujemy. Warunek jest jeden, aby prawidłowo leczyć trzeba dobrze widzieć!

Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu jest nowoczesną techniką zapewniającą wysoką precyzję.

 Zastosowanie mikroskopu umożliwia między innymi:

  • odnalezienie dodatkowych kanałów,
  • opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów,
  • opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej,
  • pokonywanie niedrożności w kanale,
  • powtórne leczenie kanałowe,
  • leczenie perforacji wewnątrzkanałowej,
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanału.

Mikroskop Leica i Zeiss używany w Medi Clinic zapewniają najwyższą jakość leczenia kanałowego w sytuacji utrudnionego leczenia.  Jakość nieporównywalnie lepszą w stosunku do tradycyjnego leczenia.

Jak wygląda leczenie endodntyczne?

  1. Leczenie rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, w trakcie której przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem a także wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie. Lekarz dokonuje oceny stanu zębów oraz informuje pacjenta o przewidywanym przebiegu i kosztach leczenia.
  2. Kolejna wizyta to właściwe leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pacjent otrzymuje znieczulenie a lekarz rozwierca ząb, usuwa zniszczone tkanki a następnie dokładnie wypełnia kanały korzeniowe i uszczelnia je.
  3. Ostatnim etapem leczenia jest odbudowa martwego zęba z zastosowaniem odpowiednio dobranej metody.

Więcej informacji na temat usług przeprowadzanych przez Medi Clinic można znaleźć w zakładce Blog.

Scroll to Top