Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Jak poprawnie szczotkować zęby – techniki

Technika Bass’a dla dorosłych

Prawidłowa technika szczotkowania jest bardzo ważna dla higieny naszej jamy ustnej. Powinno się zdecydowanie unikać szczotkowania w poziomie i zbyt mocnego przyciskania szczoteczki – czyli tradycyjnego szorowania zębów. Zmodyfikowana technika Bass’a jest odpowiednia dla wszystkich, i dla ludzi ze zdrowymi dziąsłamii tych, którzy borykają się z zapaleniem dziąseł i przyzębia.

Ustawiamy szczoteczkę na granicy dziąsła i zębów pod kątem 45°. Dociskamy lekko do powierzchni zębów i dziąsła. Następnie wykonujemy ruchy szczoteczką małymi, wibrującymi ruchami w kierunku do i od powierzchni zębów i dziąsła. W ten sposób, łagodnie i dokładnie usuniemy resztki jedzenia oraz płytkę nazębną. Powinniśmy szczotkować zęby według schematu: od powierzchni zewnętrznych, potem wewnętrznych, a na końcu szczotkujemy powierzchnie żujące. Zaczynamy od mycia zębów z tyłu, ponieważ najtrudniej je wyczyścić.

Aby wyczyścić wewnętrzne powierzchnie górnych zębów przednich, ustawiamy szczoteczkę pionowo i wymiatamy szczoteczką do dołu w kierunku od dziąsła do końców zębów. W ten sam sposób szczotkujemy powierzchnie wewnętrzne dolnych zębów, tym razem ruchy wymiatające powinny iść do góry.

Scroll to Top