Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Jest to usunięcie kamienia i płytki, które są skupiskiem bakterii w połączeniu z resztkami osadów. Metod usuwania kamienia jest kilka.

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia to najpopularniejsza z metod. Polega na przemieszczaniu wzdłuż zębów specjalnej końcówki metalowej wprawianej w drgania ultradźwiękowe. Podczas zabiegu używane są również duże ilości chłodnej wody, aby łatwiej usunąć twardy kamień i chłodzić zęby. Skaling ultradźwiękowy jest metodą bezpieczna i bezbolesną. U pacjentów cierpiących na nadwrażliwość zębów, u których usuwanie kamienia może powodować dyskomfort, proponujemy znieczulenie.

Skaling jest absolutnie nieszkodliwy dla zębów – nie niszczy szkliwa, nie powoduje “schropowacenia” zębów. Dobrze wypolerowane zęby po skalingu będą bardzo gładkie i miłe w dotyku.

Profesjonalne czyszczenie kamienia i płytki bakteryjnej jest obligatoryjnym zabiegiem przygotowawczym dla pacjentów, którzy są przygotowywani do zabiegów implantacji.

Istnieją sytuacje, w których wybrać możemy metodę ręcznego usuwania kamienia za pomocą ręcznych kiret – są to malutkie skrobaczki, za pomocą których lekarz lub higienistka mogą usunąć złogi tkwiące pod dziąsłem. Metoda ta jest często stosowana u pacjentek w ciąży, ponieważ zdania co do skalingu ultradźwiękowego w okresie ciąży są podzielone. Zawsze wybór metody poprzedzony jest z dokładnym wywiadem zdrowotnym.

Scroll to Top