Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Licówki porcelanowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną poprawić wygląd swojego uśmiechu. Są one cienkimi płatkami porcelanowymi, które są trwale przyklejane do powierzchni zębów, zapewniając estetyczny i naturalny efekt. Proces zakładania licówek porcelanowych jest starannie przemyślany i wymaga współpracy pacjenta z dentystą. Poniżej przedstawiamy kroki, jakie obejmuje ta procedura.

Etapy zakładania licówek porcelanowych

Zakładając licówki porcelanowe w Tarczynie, podpowiadamy, że pierwszym krokiem jest konsultacja z dentystą. W trakcie tej wizyty lekarz oceni stan jamy ustnej pacjenta, rozmawiając z nim o oczekiwaniach dotyczących wyglądu zębów. Jeśli licówki porcelanowe są odpowiednim rozwiązaniem, dentysta przystępuje do planowania procedury. Przed założeniem licówek konieczne jest przygotowanie powierzchni zębów. Dentysta usuwa niewielką ilość szkliwa, co pozwala na lepsze dopasowanie licówek do zębów i zapewnia trwałe utrzymanie.

Pobranie wycisku, dopasowanie i przyklejenie

Następnie lekarz pobiera precyzyjny wycisk zębów, który posłuży do wykonania licówek. Wycisk ten jest następnie wysyłany do technika dentystycznego, który na jego podstawie wykonuje indywidualne licówki porcelanowe. Gdy licówki są gotowe, pacjent wraca do gabinetu dentystycznego, aby przeprowadzić próbę. Dentysta dokładnie dopasowuje licówki pod kątem kształtu, koloru i wielkości, uwzględniając indywidualne cechy twarzy pacjenta. W trakcie tej wizyty można wprowadzić drobne korekty, aby osiągnąć idealny efekt. Po zatwierdzeniu przez pacjenta, licówki są trwale przyklejane do zębów za pomocą specjalnego kleju. Proces ten wymaga precyzji, aby uzyskać trwałe i estetyczne rezultaty.

Scroll to Top