Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Licówki to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które są trwale przyklejane do przedniej powierzchni zębów. Stanowią one popularną formę estetycznej poprawy wyglądu uzębienia, pozwalając na korektę różnych niedoskonałości zębów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej definicji licówek oraz sytuacjom, w których ich zastosowanie może być wskazane.

Estetyczna poprawa uśmiechu

Jako klinika stomatologiczna w Łazach, podpowiadamy, że licówki są często wykorzystywane do poprawy estetyki uśmiechu poprzez zakrycie niedoskonałości zębów. Mogą być stosowane w przypadku zębów przebarwionych, nierównych, krzywych czy uszkodzonych. Poprzez precyzyjne dostosowanie kształtu i koloru licówek, pacjenci mogą uzyskać uśmiech, który nie tylko wygląda naturalnie, ale również spełnia ich oczekiwania estetyczne.

Korekcja niewielkich niedoskonałości

W sytuacjach, gdy istnieją niewielkie niedoskonałości, takie jak szparki między zębami, nierówności czy nieznaczne deformacje, licówki mogą stanowić skuteczne rozwiązanie. Dzięki precyzyjnemu dostosowaniu, możliwe jest uzyskanie harmonijnego i równego uśmiechu bez konieczności poddawania się bardziej zaawansowanym procedurom ortodontycznym.

Trwała poprawa kształtu i koloru zębów

Wskazaniem do stosowania licówek jest również chęć trwałej poprawy kształtu i koloru zębów. Porcelanowe lub kompozytowe licówki są odporne na przebarwienia, co oznacza, że uśmiech pacjenta pozostaje jasny i estetyczny przez długi czas. Dodatkowo, licówki są trwałym rozwiązaniem, które może przyczynić się do poprawy samooceny pacjenta poprzez uzyskanie atrakcyjnego uśmiechu. Licówki są zalecane w sytuacjach, gdy pacjent pragnie trwałego i estetycznego poprawienia wyglądu swojego uśmiechu. Decyzja o zastosowaniu licówek powinna być poprzedzona konsultacją z dentystą, który oceni stan uzębienia, a także przedstawi pacjentowi możliwości leczenia.

Scroll to Top