Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Stomatolog dziecięcy – Lesznowola

Medi-Clinic

Medi Clinic to miejsce, w którym stomatologia dziecięca to sztuka tworzenia pozytywnych doświadczeń od najmłodszych lat. Dla naszych małych pacjentów jesteśmy miejscem, gdzie odwiedziny u dentysty k. Lesznowoli stają się przyjemnością, a niepowtarzalne podejście do dzieci sprawia, że czują się u nas bezpiecznie i komfortowo. Dzieci to nasi specjalni pacjenci, dlatego traktujemy je w sposób wyjątkowy.

Dla naszych najmłodszych pacjentów staramy się, aby leczenie było bezbolesne i komfortowe. Wykorzystujemy nowoczesne techniki, a „znieczulenie” przed właściwym znieczuleniem to standard, który stosujemy, by dzieci czuły się jak najbardziej komfortowo. Wykonujemy również leczenie kanałowe z sedacją podtlenkiem, a także w przypadku wad zgryzu kierujemy najmłodszych pacjentów do jednego z naszych ortodontów.

Pierwsza wizyta dziecka i dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty to ważny krok w dbaniu o zdrowie jamy ustnej i kształtowaniu dobrych nawyków stomatologicznych od najmłodszych lat. Zalecamy, aby pierwsza wizyta odbyła się w okresie ząbkowania – zazwyczaj między 6 a 12 miesiącem życia. Nawet pomimo braku zębów, dbanie o zdrowie jamy ustnej jest istotne od najmłodszych lat. Już od narodzin, można przecierać dziąsła dziecka delikatnie gazikiem nasączonym letnią, przegotowaną wodą. Podczas pierwszej wizyty stomatolog nie tylko obejrzy jamę ustną niemowlaka, ale przede wszystkim poinstruuje rodziców w kwestii opieki nad zębami mlecznymi i higieny jamy ustnej. To doskonały moment, aby rodzice dowiedzieli się, jak postępować w przypadku bólu związanego z ząbkowaniem.

Scroll to Top