Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Wielu pacjentów w gabinetach dentystycznych, uskarża się na nieestetyczne, białe przebarwienia na zębach. Odbarwienia te zazwyczaj mają swoje źródło u wad rozwojowych szkliwa, czasami są też wynikiem nadmiaru fluoru lub też pierwszym symptomem rozwijającej się próchnicy. Rozwój w dziedzinie stomatologii sprawił, że pojawiły się nowe sposoby leczenia przebarwień na zębach, przy pomocy nieinwazyjnych metod.

Leczenie z wykorzystaniem materiału ICON nie tylko przywraca równomierny koloryt zęba, jest ono również całkowicie bezpieczne i bezbolesne, ponieważ odbywa się bez wykorzystania procesu borowania.

Skąd biorą się białe przebarwienia na zębach i jak z nimi walczyć?

Uszkodzone szkliwo, zatrzymanie się w obrębie uszkodzenia drobinek powietrza oraz wody, to główne przyczyny powstawania białych plamek na zębach. W miejscu zebrania się wody i powietrza zmianie ulega kierunek załamania światła na powierzchni zęba, co prowadzi do powstania plamki. Preparat ICON charakteryzuje się podobnym do szkliwa zębowego współczynnikiem załamania światła, ponadto wnika w powstałe na szkliwie uszkodzenie, niwelując widoczność powstałych plam.

Jak wygląda leczenie z wykorzystaniem materiału ICON?

Usuwanie przebarwień przy pomocy preparatu DMG ICON, jest bezbolesne, ponieważ nie używa się przy nim wierteł. Po uprzednim oczyszczeniu i wypolerowaniu zmienionej powierzchni szkliwa wytrawia się ją specjalistycznym płynem ICON etch.

Preparat ICON nakładany jest po dokładnym spłukaniu i osuszeniu zęba. Preparat wnika w strukturę szkliwa, niwelując widoczność przebarwień. Zwieńczeniem zabiegu jest naświetlenie zęba lampą polimeryzacyjną oraz jego naświetlenie.

Usuwanie przebarwień metodą ICON – Pytania i wątpliwości pacjentów

Usuwanie przebarwień za pomocą metody ICON budzi wiele wątpliwości u pacjentów, obawiających się zazwyczaj bolesnego zabiegu. Jakie są najczęściej zadawane pytania, przez osoby zainteresowane zabiegiem?

  • czy zabieg z wykorzystaniem materiału ICON jest bolesny? Zabieg odbywa się bez użycia wierteł, jest całkowicie bezinwazyjny, a co za tym idzie bezbolesny.
  • czy zabieg usunie wszystkie plamy na powierzchni zębów? Wykorzystanie materiału ICON pozwala zazwyczaj na całkowite usunięcie większości przebarwień. Wyjątkowo duże przebarwienia wymagają 2 lub 3 krotnego powtórzenia zabiegu trawienia powierzchni zęba, co zazwyczaj usuwa przebarwienie w całości lub znacznie zmniejsza jego widoczność.
  • jaki wpływ na szkliwo ma zabieg usuwania przebarwień przy pomocy metody ICON? Wbrew powszechnym obawom pacjentów, zabieg jest nie tylko całkowicie bezpieczny dla szkliwa, ale też podnosi jego odporność na próchnicę, dzięki wnikaniu w nierówności na powierzchni zęba. Właściwości te bywają wykorzystywane przez stomatologów w początkowym stadium rozwoju próchnicy, do bezinwazyjnego i bezbolesnego leczenia.

ICON, usuwanie przebarwień na zębach – Łazy/ Magdalenka – skontaktuj się z nami po więcej szczegółów:

Medi-Clinic sp. z o.o.
Ul. Łączności 35
05-552 Łazy/k.Magdalenki
Tel: 535 179 179
MAIL: kontakt@medi-clinic.pl

Godziny otwarcia:
Pn – Pt: 9.00 – 21.00
Sobota: 9.00 – 14.00

Scroll to Top