Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Stan uzębienia uzależniony jest od predyspozycji genetycznych. W niektórych przypadkach, nawet u kilkuletnich pacjentów, leczenie ząbków jest koniczne, ze względu na pojawienie się próchnicy. Zabieg fluoryzacji stanowi często stosowaną profilaktykę przeciwko rozwojowi próchnicy u najmłodszych. Dzieci, będące pod wpływem negatywnych stereotypów, niekiedy odczuwają strach i niechęć przed pierwszą wizytą u stomatologa.

Warto udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę kontrolną do zaufanego stomatologa, jeszcze zanim pojawi się problem. Mały pacjent z pewnością zmieni swoje nastawienie i w przypadku konieczności interwencji lekarza w przyszłości – z chęcią uda się na leczenie.

Pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego w Piasecznie

Klinika Medi Clinic w Łazach koło Piaseczna daje możliwość zapoznania się dziecka z gabinetem stomatologicznym podczas jego pierwszej wizyty. Nie jest koniecznością, by wiązała się ona z konkretnym zabiegiem. Jest to zatem idealna okazja, by oswoić młodego pacjenta z gabinetem, narzędzi stomatologicznymi, lekarzem i resztą personelu.

Dla dziecka będzie to ciekawa przygoda, gdzie mogąc dotknąć wierteł, czy usiąść na fotelu stomatologicznym oswoi się z nowym miejscem. Dzięki takiej wizycie, wszelkie złe wyobrażenia o dentyście odejdą w zapomnienie!

dentysta dziecięcy piaseczno

Większość dzieci spotka kiedyś niemiłe doświadczenie, jakim jest ubytek w uzębieniu. Jednak w naszej klinice, taki zabieg to czysta przyjemność! Podczas plombowania, młody pacjent może wybrać kolor wypełnienia, przez co zapomina o zabiegu i oddaje się wodzom wyobraźni. Ciekawość wyglądu nowego, kolorowego ząbka gwarantuje dziecku niesamowitą zabawę.

Jako specjaliści, gwarantujemy oczywiście, że białe, jak i kolorowe plomby są równo bezpieczne i efektywne. Dostępne są także plomby tradycyjne, jednak najmłodsi uwielbiają dobierać kolory, kształtuje to ich wyobraźnię i upodobania – nawet podczas wizyty stomatologicznej.

Wybór koloru wypełnienia nie wszędzie jest możliwy, jednak naszą klinikę wyróżnia indywidualne podejście do pacjenta, przez co personalizacja plomby jest jak najbardziej możliwa. Miła współpraca z najmłodszymi jest fantastyczna zarówno dla nas, jak i dla małych – przynosi ona doskonałe efekty dla obu stron!

Co trzeba wiedzieć o pierwszej wizycie z dzieckiem w naszym gabinecie w Łazach (koło Piaseczna) ?

Młody pacjent powinien być świadomy, co go czeka przy nadchodzącej wizycie u stomatologa. Zawsze warto powiedzieć maluchowi prawdę, jednocześnie nie wyolbrzymiając problemu, bowiem strach jest najgorszym kompanem młodego pacjenta. Obowiązkiem rodzica jest wytłumaczenie dziecku, jak ważne i konieczne jest, by jego ząbki były zdrowe i zadbane. Warto oswoić malucha z tym, że każdy człowiek leczy swoje uzębienie i nie jest w tym sam. Należy także w prosty sposób wyjaśnić, co wydarzy się podczas zabiegu, i zapewnić, że lekarz chce dla niego i jego ząbków jak najlepiej!

Obecnie, priorytetem stomatologów jest zapewnienie wysokiego komfortu wobec najmłodszych pacjentów. Dużą wagę przywiązuje się także do zbudowania solidnej nici zaufania między lekarzem a dzieckiem.

Profesjonalnym klinikom wysoce zależy na tym, by maluchy dobrze kojarzyły wizyty i nie obawiały się kolejnych. Ważne jest także dla nich to, by już jako dorośli z przyjemnością wracali do nich na leczenie. Zatem w wielu miejscach znajdują się gabinety specjalnie przeznaczone dla najmłodszych. Znajdują się w nich największe udogodnienia, jak bajkowe fotele, a niektóre wyposażone są nawet w telewizory.

Mimo że młodzi pacjenci mogą odczuć coś nieprzyjemnego podczas wizyty, lekarze dokładają wszelkich starań by maluchy nie zniechęciły się do leczenia. Stomatolodzy często nagradzają swoich podopiecznych, co zdecydowanie zachęca ich do utrzymania swoich ząbków w świetnej kondycji. Efektem tego jest piękne, zdrowe uzębienie – i to jest najważniejsze!

Scroll to Top