+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Gabinet stomatologiczny to miejsce, które powinno być odwiedzane regularnie zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dziecko odpowiedniej higieny jamy ustnej i dbania o zęby. By dziecko miało pozytywne skojarzenia z obecnością w gabinecie stomatologicznym, konieczne jest odpowiednie podejście lekarza stomatologa oraz komfortowe warunki odbywania wizyty.

Specyfika pracy stomatologa dziecięcego

Bez wątpienia dzieci to pacjenci wymagający szczególnego traktowania. Gabinet stomatologiczny to miejsce mogące być naznaczone wieloma negatywnymi przekonaniami. Leczenie dentystyczne wielu osobom kojarzy się z bólem i taką opinię przekazują innym, w  tym również dzieciom. Takie przeświadczenie, może być przyczyną występowania niechęci do wizyt stomatologicznych ze strony małych pacjentów.

W pierwszej kolejności, przed stomatologiem stoi zadanie, by przekonać dziecko, że wizyty mogą być komfortowe i przyjazne. By tak rzeczywiście było, lekarz powinien posiadać szereg cech, które sprzyjają pozytywnemu przebiegowi takiej wizyty.

stomatolog dziecięcy łazy magdalenka piaseczno

Atrybuty dobrego stomatologa dziecięcego

Wizyta u stomatologa, szczególnie gdy konieczne jest przeprowadzenie leczenia, może wiązać się z odczuwaniem stresu (zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica), dlatego tak bardzo istotne jest stworzenie atmosfery, która minimalizuje negatywne doznania. W związku z tym stomatolog pracujący z dziećmi powinien odznaczać się następującymi cechami:

  • Być specjalistą w swojej dziedzinie – by sprawnie i fachowo działać, stomatolog powinien posiadać odpowiednią wiedzę, ale również dysponować doświadczeniem w pracy dentystycznej.
  • Mieć na uwadze specyfikę pracy z dziećmi – mali pacjenci nie reagują w taki sposób, jak można byłoby się tego spodziewać po starszych pacjentach, dlatego stomatolog powinien wykazywać się wyrozumiałością. Dzieci często potrzebują czasu, by oswoić się z nową sytuacją, jaką jest wizyta w gabinecie dentystycznym. W związku z tym stomatologa dziecięcego powinna odznaczać cierpliwość i otwartość na reakcje małych pacjentów. Dzieci potrafią zadawać mnóstwo pytań, a dobry stomatolog to taki, który z uśmiechem na nie odpowie. Wykorzystanie dziecięcej ciekawości to droga do sukcesu, dlatego lekarz powinien chętnie z nimi rozmawiać i być szczerze zainteresowany odczuciami małego pacjenta.
  • Posiadać odpowiednio przystosowany gabinet – takie elementy jak wystrój wnętrza, kącik zabaw przygotowany specjalnie dla dzieci, czy obecność maskotki charakterystycznej dla gabinetu (w oddziale Atrii w Rudzie Śląskiej to nasz ulubiony żółw Stefan!), pozwalają na łatwiejsze oswojenie dziecka z sytuacją badania stomatologicznego. Jeśli dziecko jest szczególnie zaniepokojone wizytą u stomatologa, w Atrii oferujemy specjalne znieczulenie komputerowe, z którego warto skorzystać, by zaoszczędzić pacjentowi stresu.

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu najmłodszych pacjentów, jak i tych starszych.  Gwarantujemy doskonałą współpracę w miłej atmosferze.

Scroll to Top