Medi-Clinic
+48 535 179 179

Umów wizytę

Łączności 35

Łazy pod Warszawą

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00-20:00

Widoczne ubytki w zębach są problemem odbierającym poczucie własnej wartości i uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie. Ukradkowe uśmiechy, ukrywanie ubytków w uzębieniu, prowadzi do wycofania społecznego. Remedium stanowi stomatologia estetyczna, która nawet w przypadku bardzo dużych zniszczeń pozwana na estetyczne odbudowanie zęba w każdej sytuacji, w której zachowana jest korona zęba. Stomatologia estetyczna w dzisiejszych czasach daje rozwiązanie na praktycznie każdy problem z uzębieniem. Od uzupełnienia braków , aż po zmianę ustawienia, kształtu i barwy zębów, dając nadzieję dla wielu osób zmagających się z tym problemem.

Rekonstrukcja złamanego zęba – Łazy / Magdalenka

W dzisiejszych czasach gabinety stomatologii estetycznej wyposażone są w zaawansowane materiały, pozwalające bez większych problemów i za rozsądną cenę na estetyczną rekonstrukcję uzębienia. Materiały, którymi dysponują stomatolodzy, oddają kształt i kolor zębów naturalnych, a metody ich montowania pozwalają cieszyć się uzębieniem tak jak w przypadku zębów naturalnych. Dzisiejsza technologia w połączeniu z wiedzą stomatologów estetycznych pozwala na rekonstrukcję nawet najtrudniejszych przypadków zębów złamanych, ukruszonych czy przebarwionych.

Odbudowa zęba za pomocą licówki

Do najbardziej popularnych metod rekonstrukcji uzębienia należą licówki, wykorzystywane szczególnie do rekonstrukcji przednich zębów. Stomatolog, przed nałożeniem licówek, musi określić, czy występuje wystarczająca ilość szkliwa pod względem jakościowym i ilościowym, pozwalająca na zastosowanie tej metody.

Licówki to nic innego jak bardzo cienkie płaty porcelany, które są nakładane na zęby i w sposób trwały przymocowywane do nich. Do złudzenia imitują naturalne zęby dzięki rozproszeniu naturalnego światła w nałożonej porcelanowej warstwie.

Licówki doskonale sprawdzają się w przypadku konieczności zatuszowania niedoskonałości zębów, w tym ewentualnych uszczerbień, przebarwień, nierówności czy diastemy. Przed zastosowaniem tej metody, zaleca się wyleczenie próchnicy i stan zapalnych dziąseł, a także dokonanie korekty zgryzu. Ponieważ licówki stosuje się również w leczeniu protetycznym, w tym przypadku zaleca się uprzednie wykonanie zabiegu wybielania zębów.

Odbudowa zęba za pomocą korony protetycznej

Metoda ta wykorzystywana jest do odbudowy zębów, szczególnie przy złamaniu i po leczeniu kanałowym, ponieważ nie tylko pozwala na odtworzenie naturalnego wyglądu zęba, ale także osłania go i przywraca komfort.

Koronę protetyczną wykonuje się z kompozytu lub napalonej na twardą podbudowę porcelany. Celem prawidłowego wykonania tej metody, stomatolog musi oszlifować ząb. W przypadku odbudowy złamanego zęba, gotową już koronę osadza się na specjalnym cemencie o właściwościach klejących wybieranym kolorystycznie w palecie koron pełnoceramicznych. Możliwym jest wykonanie korony na podbudowie metalowej, która nie wymaga doboru koloru cementu. Należy pamiętać, że stomatolog przed przystąpieniem do procesu nałożenia korony, dokona szczegółowej i indywidualnej analizy ubytku i dobierze odpowiedni jej rodzaj spośród korony całkowitej, półkorony lub takiej obejmującej 3/4 zęba.

Korona porcelanowa cieszy się największą popularnością w stomatologii, a to przez jej walory estetyczne oraz wytrzymałość, która trwa przez około 10 lat.

Rekonstrukcja zęba z wykorzystaniem włókna szklanego – Łazy / Magdalenka

W przypadku ubytku w uzębieniu spowodowanego złamaniem i leczeniem kanałowym, popularnością cieszy się jego odbudowa z wykorzystaniem włókna szklanego, którego zaletą jest trwałość, estetyczność i naturalny wygląd.

Zalety rekonstrukcji z wykorzystaniem włókna szklanego

Rekonstrukcja uszczerbku z wykorzystaniem włókna szklanego jest metodą idealną w nagłych przypadkach, bowiem odbywa się w trakcie jednej wizyty. Poza tym nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Włókno szklane jest idealne w sytuacji w której koniecznym jest zwiększenie wytrzymałości mechanicznej fragmentu tkanki oraz odbudowa właściwej funkcji zęba i poprawa rozkładu obciążeń wynikających z żucia, bowiem materiał ten posiada właściwości adhezyjne. Stosowanie włókna szklanego nie jest zalecane wyłącznie w przypadku odbudowy zębów: 6, 7 i 8 z uwagi na ich duże obciążenia.

Scroll to Top